Kültür-Sanat Faaliyetleri

Basın Yayın ve Materyal Geliştirme Çalışmaları

Bu alan, gençlik çalışmalarımızda saha organizasyonları ve etkinliklerimizin daha verimli olabilmesi ve yapılan çalışmaların keyfiyetini artırmak amacı ile geliştirilen yazılı, görsel materyallerin oluşturulması ile ilgili organizasyonlardan oluşmaktadır.

Eğitim, Kültür, Sanat, Spor Yarışmaları

Gençlerin ilgi ve yetenek alanlarının ortaya çıkarılması, bilgi ve becerilerinin geliştirilmesi için; bilgi, kültür, şiir, hikaye, kompozisyon, resim, karikatür, fotoğraf, ses, enstrüman, beste, tiyatro, hitabet, münazara, halk oyunları, futbol, voleybol, basketbol, atletizm, güreş, okçuluk, masa tenisi, yüzme… gibi dallarda ödüllü yarışmalar düzenlenmesi.

Kitap Okuma Programları

Açık ve kapalı alanlarda, aydınların ve yöneticilerin önderliğinde, seçme yazarlar ve kitaplar üzerinden, “gençler okuyor” yahut “okuyan gençlik” gibi başlıklarla, okuma kampanyaları düzenlenmesi.

Sanat Eğitimi ve etkinlikleri

Geleneksel sanatlar, görsel sanatlar, gösteri sanatları, işitsel sanatlar ve edebi sanatlar alanlarında İSMEK tarzı eğitimlerin verilmesi; sonuçlarının kamuoyu ile paylaşılması için konser, tiyatro, sergi gibi sunum programlarının organize edilmesi.

Tarihi, Sanatsal ve Kültürel Geziler

Gençlerin Tarih, Kültür ve Sanat bilinçlerini geliştirmek amacıyla düzenlenecek aktif katılımlı, teorik ve pratik öğrenmenin bir arada gerçekleştirildiği gezi faaliyetleridir.

Yeryüzü Yemek ve Kültür Festivali

Zenaat Eğitmi ve Etkinlikleri

El becerisi gerektiren, teknik ve estetik boyutları bulunan alanlarda atöyle çalışmaları yapılıp hediyelik eşyalar üretilmesi; sergi ve satış organizeleri ile kamuoyuna sunulması.