2024 Yılı Özdemir Bayraktar Millî Teknoloji Burs Programı Başvuruları Başladı

  • Türkiye Teknoloji Takımı Vakfı
  • DUYURULAR
  • 06 Kasım 2023
  • T3 VAKFI

"Özdemir Bayraktar Milli Teknoloji Burs Programı" ile Milli Teknoloji Hamlesi'nin Bir Parçası Olun


"Özdemir Bayraktar Milli Teknoloji Burs Programı" ile Milli Teknoloji Hamlesi'nin Bir Parçası Olun

Türkiye Teknoloji Takımı Vakfı olarak toplam 5 bin öğrenciye burs desteği vereceğimiz "Özdemir Bayraktar Millî Teknoloji Burs Programı" kapsamında Yükselen Yıldız Burs Programı, Eğitmen-Mentor Burs Programı, Eğitim Desteği Burs Programı ve Sen Geleceksin Burs Programı olmak üzere 4 farklı destek programı ile ortaokul, lise ve üniversite öğrencilerine burs imkânı sağlanacak. Başvuruların başladığı burs programına son başvuru tarihi 13 Kasım 2023.

T3 Vakfı olarak her eğitim döneminde Türkiye’nin yerli ve millî teknoloji hamlesine katkı sağlamayı hedefleyen gençleri buluşturan ve öğrencilere sunulan burs programları bu yıl da Millî Teknoloji Hamlesi’nin öncü ismi merhum Özdemir Bayraktar adına gerçekleştirilmeye devam ediyoruz. Öğrencilerin proje ve faaliyetlerini desteklediğimiz Özdemir Bayraktar Millî Teknoloji Burs Programı ile 5 bin öğrencinin TEKNOFEST’te gönüllü olarak görev alma, kamplar, geziler, özel eğitimlere katılma ve T3 Vakfı’nın çalışmalarında yer alma gibi pek çok özel fırsatlar sunuyoruz.
 

Özdemir Bayraktar Millî Teknoloji Burs Programı ile Gençler Geleceklerini İnşa Ediyor

 

Yükselen Yıldız Burs Programı


Dört farklı destek programı olan burs programında İstanbul genelinde lisans ve lisansüstü öğrencilerin başvurabildiği Yükselen Yıldız Burs Programı ile katılımcılara sağlanan özel eğitim imkânları sayesinde kişisel, akademik ve kariyer gelişimlerine katkı sağlanıyor. Başta TEKNOFEST olmak üzere T3 Vakfı bünyesindeki projelerde yer alma fırsatı sunulan 100 öğrenciye 10 ay boyunca devam edecek program kapsamında aylık 3.000 TL burs desteği verilecek.
 

Eğitmen-Mentor Burs Programı


T3 Vakfı olarak hayata geçirdiğimiz DENEYAP Teknoloji Atölyeleri’nde öğrencilere eğitmenlik yapma ve yarışmalar için desteklenen takımlara mentorluk yapma imkânı da sunulan Eğitmen-Mentor Burs Programı ile katılımcıların yetkin oldukları alanlarda gelişmelerine katkı sağlanıyor. Türkiye’nin 81 ilinde bulunan DENEYAP Teknoloji Atölyeleri’nde öğrencilere eğitmenlik, takımlara mentorluk yapma ve psikososyal gelişimlerini takip etme imkânı sunularak öğrenciler arasında besleyici bir döngü oluşturulması hedeflenen Eğitmen-Mentor Burs Programına lisans ve lisansüstü öğrenciler başvuru yapabiliyor. Burs programı dahilinde 720 kişiye 10 ay boyunca 3.000 TL burs desteği sağlanacak. 
 

Eğitim Desteği Burs Programı


Türkiye genelinde ortaokul, lise veya üniversitede öğrenim gören öğrencilerin başvurabildiği Eğitim Desteği Burs Programı ile de 3.880 öğrenciye 10 ay boyunca aylık 2.000 TL burs desteği sağlanacak. İhtiyaç sahibi öğrencilere eğitim desteği sağlanması ve daha fazla gencin vakıf projelerine dahil edilmesi amaçlanan programın içeriğinde akran eğitimleri, illerdeki ağların güçlendirilmesine yönelik vakıf tanıtım buluşmaları, T3 Vakfı’nın tüm illerdeki sorumluları ile birebirde çalışma fırsatı yer alıyor.
 

Sen Geleceksin Burs Programı


Özdemir Bayraktar Milli Teknoloji Burs Programına yeni dahil olan Sen Geleceksin Burs Programı'nda ise Türkiye genelinden toplam 300 lisans öğrencisine 10 ay boyunca aylık 2.500 TL burs imkanı sunulacak. Sen Geleceksin Diye Burs Programı kapsamında bursiyerler Vakıf’ın 81 ilde yürüttüğü projelere katkı sağlarken, görev bazlı proje geliştirmeye, araştırma yapmaya ve sürecin yönetilmesine destek olacaklar. 

Tüm burs programlarına başvuru oluşturmak ve detaylı bilgi için tıklayınız.


#MilliTeknolojiHamlesi için hep birlikte…