#TEKNOFEST2023 Heyecanı Ankara ve İzmir’de Devam Ediyor!

  • Türkiye Teknoloji Takımı Vakfı
  • DUYURULAR, ETKİNLİK DUYURULARI
  • 21 Haziran 2023
  • TEKNOFEST

#TEKNOFEST2023 heyecanı Cumhuriyetimizin 100. yılında Ankara ve İzmir’de devam ediyor!

Bu yıl 6. sını düzenlediğimiz TEKNOFEST Havacılık, Uzay ve Teknoloji Festivali’nde Ankara ve İzmir için geri sayım başladı. TEKNOFEST bu yıl ilk olarak, 27 Nisan – 01 Mayıs tarihlerinde İstanbul Atatürk Havalimanı'nda  2 milyon 547 bin ziyaretçi ile gerçekleşti. Rekorların festivali TEKNOFEST; teknoloji yarışmaları, girişim programı, nefes kesen hava gösterileri, ödül törenleri, sahne senin etkinliği, eğitici atölyeler, sergiler, sahne oyunları, çocuklara yaşatılan özel uçuş deneyimleri, hepsi birbirinden güzel etkinlikleri ile ziyaretçilerine bilim, teknoloji ve uzayla dopdolu unutulmaz bir serüven yaşattı. İstanbul Atatürk Havalimanında 5 gün süren TEKNOFEST 2023, heyecan ve gurur dolu anılara imza atarak 1 Mayıs’ta sona erdi.

TEKNOFEST İstanbul’un ardından sıra TEKNOFEST Ankara ve TEKNOFEST İzmir’de!

#SenGeleceksinDiye Gün Sayıyoruz...

Cumhuriyetimizin 100. yılında Milli Teknoloji Hamlesi vizyonuyla geleceğe umutla bakan bir Türkiye için #SenGeleceksinDiye mottosuyla gerçekleştireceğimiz festivaller için hazırlık çalışmalarımız hız kesmeden devam ediyor. Türkiye Cumhuriyeti başkenti Ankara ve Türkiye'nin 3. büyük şehri İzmir'de teknoloji tutkunları TEKNOFEST 2023 için gün sayıyor.

30 Ağustos - 3 Eylül tarihlerinde Ankara Etimesgut Havalimanı'nda, 27 Eylül - 1 Ekim tarihlerinde ise Çiğli Havalimanı'nda düzenlenecek 5 günlük festivallerde teknoloji, bilim, havacılık-uçuş gösterileri, ödül törenleri, sergiler, zirveler, atölye çalışmaları ve etkinliklerle dolu programlar yer alacak.