İstanbul Üniversitesi Mezunları Mensupları Derneği

Dernek; İstanbul Üniversitesi’nin herhangi bir bölümüne, herhangi bir tarihte kayıt yaptıran (mezun olmuş veya olmamış) herkese sosyal ve kültürel alanlarda destek vermek, kendi aralarında iletişimlerini güçlendirmek, dayanışmalarını sağlamak ve organizasyonlar düzenlemek amacı ile kurulmuştur.

  • Kuruluş Yılı: 2015
  • Sosyal

Aydın CAN

Başkan

1970 li yıllardan beri İstanbul Üniversitesi'nin farklı Fakültelerinde okuyan yüzlerce kişinin kendi arasında, ortak milli-manevi değerler ekseninde sosyal birlikteliği hep vardı. Doğal olarak bir kişi kendi döneminde, kendisiyle aynı fakültede, aynı sınıfta okuyan 5-10 öğrenci ile yakın irtibatlı oluyor, yakınlığını hep koruyor ve tanıdıkların tanıdığı vesilesiyle de bu halka genişledikçe genişliyor. İstanbul Üniversitesi mezunu yüzlerce kişinin bu şekilde bir birlikteliği de hep oldu ve her sene yeni arkadaşlar eklendi bu halkaya. Yaklaşık 30 yıldır her Ramazan-ı Şerif ayında kapsamlı bir iftar programı organize edildi ve birbirlerini göremeyen, ulaşamayan pek çok kişi bu vesileyle bir araya geldi. Bazı seneler piknik, gezi vs. gibi organizasyonlar da yapıldı. Hasta, cenaze, düğün vs. gibi bir arada olunması gereken günlerde arkadaşları kardeşlerini hiç yalnız bırakmadı... Bu şekilde irtibatlar da hiç kopmadı.

25 Temmuz 2014 Cuma günü de (2014 Ramazan-ı Şerifi'nin son günü) bu birliktelik, İSTANBUL ÜNİVERSİTESİ MEZUNLARI ve MENSUPLARI DERNEĞİ - İÜDER çatısı ile kurumsal bir kimliğe dönüştü.

Artık birliktelikler ve dayanışma, kurumsal bir kimlik ile hayata geçirilecek ve daha sağlıklı-verimli olacak inşAllah...