Öncü Gençlik ve Spor Kulübü

Milli ve manevi değerlere sahip, vatanına ve milletine bağlı aynı zamanda ahlakıyla spora kimlik kazandıran ‘Öncü Nesiller’ yetiştirmek amacıyla, Öncü Gençlik ve Spor Kulübü Derneğimiz; Önder İHL Mezunları ve Mensupları Derneğinin, Gençlik ve Spor faaliyetlerini deruhte etmek amacıyla 2007 yılında kurulmuş olup, günümüzde 13 branş ile faaliyetini sürdürmektedir.

  • Kuruluş Yılı: 2007
  • Spor

Hüseyin KARA

Kulüp Başkanı

Kuruluşundan bu yana 56 İlde farklı branşlarda spor kulüpleri oluşturarak her geçen gün ulaşılan genç yetenek sayısını artırmaktadır. İstanbul’da 11 şube, Türkiye genelinde ise toplam 76 şube ile hizmetlerine devam etmektedir. 81 İlimizde, okullarımızdan çıkacak olan yetenekli öğrencilerimiz ile eğitim çalışmaları sayesinde her şehrimizde özel profesyonel spor kulüpleri oluşturmak ilk hedeflerimiz arasındadır.

Milli Eğitim Bakanlığı ve Gençlik ve Spor Bakanlığı ile koordineli şekilde organize ettiğimiz faaliyetlerimiz yanı sıra yıl içinde ve yıl sonunda gençlerimizin eğitilmesi, motivasyon desteği ve sportif faaliyetleri de içeren gençlik kampları gerçekleştirmekteyiz.

Branşlarımız; Atletizm, Badminton, Boks, Güreş, Hentbol, İşitme Engelliler Spor, İzcilik, Judo, Karate, Masa tenisi, Okçuluk, Taekwondo, Voleybol, Basketbol, Wushu Kung-fu’dur. Bütün branşlarımızda Türkiye Liginde müsabakalara katılım sağlayan külümüz birçok ulusal ve uluslararası başarılara imza atmaktadır.