Şehit Çocukları Yardımlaşma Derneği

Vatanımızın,milletimizin bölünmez bütünlüğünü sağlamak ve devam ettirmek uğruna şehit olan kamu görevlilerimizin ve sivil vatandaşlarımızın geride bıraktıkları milletimizin manevi çocukları olan şehit çocuklarının ve ailelerinin acılarını paylaşmak şehit aileleri arasında yardımlaşma ve dayanışmayı sağlamak en önemli amacımızdır.

  • Kuruluş Yılı: 2018
  • Sosyal

Meltem Kaya

YK Başkanı

Tüm Şehit Çocukları Yardımlaşma Derneği olarak ülkemizdeki en kutsal değerlerimiz olan şehitlerimizin emanetleri çocuklarımızın güvenli geleceklerine destek olmak bu bağlamda hiç bir ayrım gözetmeksizin tüm şehit çocuklarımızı kucaklaya bilmek ümidiyle 2018 yılında faaliyetlerimize başlamış bulunmaktayız. Şehit ailelerimizin ve çocuklarımızın hak ve hukuksal mücadelelerinde yanlarında olmakla birlikte, çocuklarımızın eğitim gereksinimlerini destekleyerek devletimizin şefkatli ellerini sivil toplum bilinciyle şehit çocuklarımıza ulaşmasını büyük ölcüde katkı sağlamak ümidindeyiz.

Bu düşüncelerle yola çıkan derneğimiz; şehit çocuklarımızın hayalleri yarım kalmasın,umutları ve ümitlerini kaybetmesinler diye büyük özveri,güçlü bir koordinasyonla çalışmaya,üretmeye devam edecektir.

MİSYON

Şehitlerimizin emanetleri olan çocuklarımızın hayat mücadelesinde onların yol arkadaşı olmak ve ihtiyaç duyabilecekleri her anda şefkatle değil gururla yanlarında yer almak, eğitim, sağlık, istihdam vb. alanlarda yenilikçi projeler geliştirerek yaşamlarını iyileştirmek ve hayallerine giden yolda kolaylaştırıcı olmak.

VİZYON

Allah’ın rızasını gözeterek yaptığımız hizmetler sonucu, şehit çocukları denilince akla ilk gelen ve şehit yakınları başta olmak üzere toplumun tüm kesimleri tarafından hayırla anılan bir sivil toplum kuruluşu olmak.