Türkiye Gençlik ve Eğitime Hizmet Vakfı

TÜRGEV, 1996 yılında, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı olduğu dönemde, bugün ki T.C. Cumhurbaşkanı Sn. Recep Tayyip Erdoğan öncülüğünde kurulmuştur. O tarihte, İstanbul Gençlik ve Eğitime Hizmet Vakfı (İSEGEV) adıyla sadece İstanbul’da hizmet veren TÜRGEV 2012 yılının Ağustos ayında hizmet alanını Türkiye çapına yaymayı hedeflemiş ve ismini Türkiye Gençlik ve Eğitime Hizmet Vakfı (TÜRGEV) olarak değiştirmiştir.

  • Kuruluş Yılı: 1996
  • Sosyal

Dr. Fatmanur Altun

Yönetim Kurulu Başkanı

1996 yılında İstanbul’daki bir yurduyla hizmet vermeye başlayan TÜRGEV, tarihini, kendini ve hedefini iyi bilen, araştıran, sorgulayan, öğrenen, üreten, girişimci gençler yetiştirmeyi kendine düstur edinmiştir.

TÜRGEV, 10 binden fazla öğrencisi ve 22 yılda verdiği 2688 mezunu ile Türkiye çapında varlığını sürdürmeye devam etmektedir.

Yükseköğretim yurtları kurarak yola çıkan TÜRGEV, 2011 yılında hizmet alanını Palet Okulları ile genişletmiştir. İlköğretim ve anaokulu seviyesinde eğitim veren Palet Okulları İstanbul'da Başakşehir ve Ümraniye de faaliyet göstermektedir.

TÜRGEV eğitim sektöründeki tecrübesinden yola çıkarak 2015 yılında Ibn Haldun Üniversitesi'nin kuruluşunu gerçekleştirmiştir. 2017 yılında Başakşehir'de eğitimine başlayan İbn Haldun Üniversitesi çalışmalarını Sosyal Bilimler alanında sürdürmektedir.