Gençlik Liderliği Programı

  • Türkiye Gençlik STK'ları Platformu
  • TGSP Projeler
  • 19 Mart 2024

TGSP tarafından Gençlik ve Spor Bakanlığı paydaşlığında düzenlenen Gençlik Liderliği Eğitim Programı (GLEP), gençlik çalışmaları yürüten kurumlarda milli, manevi değerleri merkeze alarak liderlik yapan/yapabilecek olan 21-27 yaş arasındaki gençlerin liderlik becerilerinin geliştirilmesine yönelik bir eğitim programıdır.

TGSP tarafından Gençlik ve Spor Bakanlığı paydaşlığında düzenlenen Gençlik Liderliği Eğitim Programı (GLEP), gençlik çalışmaları yürüten kurumlarda milli, manevi değerleri merkeze alarak liderlik yapan/yapabilecek olan gençlerin liderlik becerilerinin geliştirilmesine yönelik bir eğitim programıdır. 

21-27 yaş aralığında, en az lisans öğrencisi veya mezunu, eğitimin gerçekleşeceği ilde ikamet etme şartlarını sağlayan adaylar programa başvurabilmektedir.

Gençlik Liderliği Eğitim Programı 7. döneminin tamamlanması ile birlikte bugüne kadar toplam 81 ilde eğitime açılmıştır. 1000’in üzerinde mezun verilmiş ve önerilen aday sayısı 10.837’ye ulaşmıştır. Gençlik çalışması stajlarını gerçekleştiren lider adaylarımız vesilesiyle 15 binin üzerinde gence ulaşılmıştır.

Yoğunlaştırılmış Eğitim Kampı ile başlayan bu eğitim programı, Takip Eğitimleri süreci ile devam etmektedir. Bu eğitim kampından sonra adayların eğitime önerildikleri şehre dönerek belirli bir yaş aralığında, 10-15 kişilik gençlik grubu oluşturmaları beklenmektedir. Takip eğitimlerinde gönüllü gençlik liderliği stajlarını 14 hafta boyunca sürdüren gençler aynı zamanda iki haftada bir mentör oturumlarına ve düzenlenen seminerlere katılım sağlamalıdır. Her bakımdan gençlere örnek olabilecek liderlerin biyografi tahlilleri ile desteklenen programı başarı ile tamamlayan gençlere “Gençlik Çalışanı Sertifikası” verilir.

Detaylı bilgi için www.tgspliderlik.com  adresini ziyaret edebilirsiniz.